Założono na nas maski, ale czy będziemy chcieli je z siebie zdjąć?

Jakie najpopularniejsze maski zakładane były przez ludzkość, ktoś się pomnoży wiedzą? Czuciowiedzą można sprawdzić jakie nosimy sami i to gdzieś zostało nam zaproponowane np. filmem, tradycją, trendem lub ideologią oraz wieloma innymi formami. Czy one należą do naszego „Jam jest”?

Czemuś służyły, np. ludzie, którzy bronili swoich bliskich, bo im kazano pod groźbą śmierci ich rodzin, np. za czasów rzymskich najazdów, nakładali maski nienawiści, choć w sercu ta ludność była piękna i nigdy nie chciała rozlewu krwi. W Wenecji nakładano maski, które coś ukrywały, tworzyły scenerię zaciekawienia, więc zatajały też swoją prawdę.

W Meksyku jak widzę są to maski śmierci i nawet czynieniu z niej formy uosobienia, tylko zastanawiam się dlaczego te maski nakładaliśmy? Efekt tego kim byliśmy? A może formy bycia dla siebie katem lub ofiarą, chwilą refleksji lub demonstracji jak wygląda teraz życie?.

Czy to nie jest także forma projekcji na przyszłość? Pytanie, jak w to wierzymy, że to z czym się utożsamiamy, przychodzi? Ale po co? Komu lub czemu to służy?

Czy jesteśmy świadomi tych zależności? Co one zmieniają w nas, a pod czym się podpisujemy i w imię czego? Nadwrażliwość czy bezczucie, być może każdy sobie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, a później coś z tym zrobić, tylko co? 💫

To niestety robiła wszystko anomalia człowieczeństwa, ja tak to nazywam, gdyż niby z ducha będąc miłością, wdzięcznością i prawdą, odwagą z tego płynącą, w środku (umyśle, emocjach).

W obecności, jestestwie i prawdziwymi wartościami będąc z duszy, czyż pytaliśmy się czego Ona jest inspiracją? Nie wiem jak Wam, ale mi zawsze czegoś brakowało, bo im większa wrażliwość na kogoś, tym bardziej widać braki.

Pomimo akceptacji, mi czegoś brakowało, a nawet przechodziłem przez etap wstydu za ludzkość, czym życie dla większości uczyniliśmy, tylko to też zaakceptowałem, zacząłem się wtedy pytać siebie i źródła, dlaczego to się dzieje?

Są przecież tak piękni ludzie, którzy uczą się na nowo czuć i czynić życie prawdziwym i nie wstydzą się swojej wrażliwości do innych i coś z tym robią z odwagą. Wdzięczność wszystkim tym, którzy pomimo manipulacji, wytrwali ☀️

Maski uciekania od prawdy, często wynikają z bezsilności. Wszystkiego się jednak można na powrót nauczyć, to właśnie anomalia sprawia, że myślimy że nie, ale z tego też można zrezygnować, tak jak wszystko co naszemu i naszym bliskich jak widzimy, przestało służyć. Czyż nie my zaczęliśmy temu? np. technologii lub pieniądzowi, albo naszemu androidowi? Prośba, dajcie moc i pomnóżcie się swoimi odczuciami na ten temat, może ktoś zobaczy w niektórych też jakąś swoją i będzie sobie mógł ją odpuścić 🌱🌈❤️☀️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *